I jak uniknąć drogich przeróbek
Remont wnętrza, nowo zakupionego czy tego z rynku wtórnego, może być zarówno wielkim sukcesem jak i zlepkiem złych doświadczeń. To, jaki będzie efekt końcowy zależy wyłącznie od tego jak się do niego przygotujesz. Więc jeśli pewnym krokiem wkraczasz w metamorfozę wnętrza to ten post jest dla Ciebie 🙂
Jeśli zakup lokum masz już za sobą to kolejnym logicznym posunięciem będzie zaplanowanie kolejnych kroków od podstaw. W tym celu przygotowałam dla Ciebie całkowicie bezpłatnie Planner: Strategia remontu, który kolejno przeprowadzi Cię przez trudy aranżacji wnętrz.
Możesz pobrać go tutaj.
Najważniejsze pytania jakie musisz sobie zadać to:
Następne wyzwanie, które Ciebie czeka to pomiar wnętrza. Nawet jeśli posiadasz rzut od dewelopera, pamiętaj aby skorygować pomiary po odbiorze mieszkania. Warto wziąć pod uwagę, że różnica pomiędzy rzutem od dewelopera a pomiarem z natury może wynosić kilka centymetrów i nie jest to żadna anomalia.
Przygotuj szkic wnętrza (nie musi być idealny!) i zaznacz kolejno:
TIP: jeśli projektujesz wnętrze na poddaszu lub takie które zawiera skosy, zaznać linią przerywaną gdzie wysokość wynosi 1,40m. Tym sposobem wyznaczysz obszar użytkowy.
Jednym z najważniejszych elementów jest rozplanowanie funkcji pomieszczenia. Od tego kroku zależy komfort użytkowania przestrzeni w przyszłości, dlatego warto poświęcić na niego nieco więcej czasu. Na szczęście większość informacji znajdziesz w sieci! 🙂
Weź pod uwagę:
Warto przygotować 2 – 3 wersje układu funkcjonalnego i sprawdzić, która przekonuje Cię najbardziej.
W dobie internetu, kiedy zewsząd zalewają nas informacje, bardzo łatwo o dezorientację. Aby rozpętlić mętlik w głowie warto stworzyć moodboard korzystając z portalu typu Pinterest lub tworząc fizyczne tablice inspiracji, korzystając z wycinków gazet, próbników oraz testerów.
Moim czytelnikom udostępniam moje autorskie tablice podzielone na kategorie, dzięki którym wybór motywu przewodniego dla wnętrza jest znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy. Uzyskaj dostęp tutaj.
Czas na określenie wydatków. Jest to absolutna konieczność jeśli w trakcie prac wykończeniowych nie chcesz aby się okazało, że remont jest poważnie niedoszacowany. Dobrym sposobem jest przygotowanie pliku w arkuszu kalkulacyjnym i podzielenie go na kategorie i pomieszczenia.
Wyodrębnij:
Aby wszystko poszło jak po maśle zadbaj o to, żeby zgrać w czasie wszystkie etapy projektowania i wykańczania wnętrza.
Pamiętaj o:
Mam nadzieję, że skorzystasz z moich wskazówek i wkrótce zamieszkasz w swoim wymarzonym wnętrzu! 🙂
Do usłyszenia!